Cilj kolegija je stjecanje vještine primjene naučenih numeričkih metoda koristeći računala. Također bi se produbilo shvaćanje pojmova aproksimacije, perturbacije, stabilnosti. Praktični dio bi se radio na nivou programiranja u nekom programskom jeziku (C, FORTRAN, uz kontrolirano korištenje dostupnih biblioteka programa) s ciljem da se metode upozna na nivou razvoja a ne samo korištenja. Time se također razvijaju i vještine razvoja (biblioteka) matematičkog softvera.

Cilj kolegija je upoznati studente s ekonomskim varijablama, njihovim promjenama, odnosima i ovisnostima kroz diferencijalne i diferencijske jednadžbe, te sustave diferencijalnih I diferencijskih jednadžbi.

Očekivani ishodi učenja su sljedeći: (1) stjecanje znanja o odnosima među ekonomskim varijablama i njihovim promjenama; (2) sposobnost matematičkog modeliranja odnosa među ekonomskim varijablama; (3) sposobnost rješavanja matematički modeliranih problema, između ostalog i uz korištenje programske podrške; (4) sposobnost ekonomske interpretacije matematičkih rezultata; (5) stjecanje znanja o tome kako dobivene rezultate i interpretacije iskoristiti za donošenje odluka o budućem ponašanju ekonomskih subjekata