Zoran Nakić, PhD, full professor

I work at the Department of Geology and Geological Engineering of the Faculty of Mining, Geology and Petroleum Engineering, University of Zagreb (RGNF).

I am a lecturer on the following courses: "Environmental Geology" (undergraduate study "Geological Engineering"); "Water Protection" (graduate study "Mining"); "Groundwater protection", "Behaviour of pollutants in groundwater", "Environmental Monitoring" (graduate study "Geological Engineering");"Mathematical modelling of pollutant transport in groundwater systems", "Concepts of groundwater protection and restoration" (“Doctoral study of applied geosciences, mining and petroleum engineering”); "Groundwater Protection" (University Interdisciplinary Postgraduate Specialist Study Program "Eco engineering").

I was the principal investigator on the FP7 scientific project GENESIS (2009-2014): “Groundwater and dependent Ecosystems: NEw Scientific basIS on climate change and land-use impacts for the update of the EU Groundwater Directive” (FP7-ENV- 2008-1, GA No. 226536). I was a Croatian national expert and leader of the international working group "Legal and Institutional Framework and Policy" in the implementation of the
international project: "Protection and Sustainable Use of the Dinaric Karst Aquifer System (DIKTAS)", under the auspices of GEF-UNDP-UNESCO (from 2011 to 2015).

I was the leader of about thirty professional projects in the field of hydrogeology.

From the 1st October 2013 to 30th September 2017, I was Dean of RGNF, and from 1st October 2017 to 30th September 2019, I was acting Dean of RGNF.

From 2006 to 2011, I was the President of the Croatian Water Pollution Control Society (HDZV). I am still the member of the Management Board of the HDZV.

From 2007 to 2013, I was the member of the European Technical Scientific Committee (ETSC) of the European Water Association (EWA). From 2011 to 2015, I was the member of the EWA Council.

Prof. dr. sc. Zoran Nakić

Od 1996. godine radim u Zavodu za geologiju i geološko inženjerstvo Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (RGNF), prvo kao znanstveni novak u suradničkom zvanju asistenta do 2003. godine, a nakon toga, od 2003.-2005. godine kao viši asistent. Od prosinca 2015. godine do danas radim na radnom mjestu redovitog profesora.

Sunositelj sam kolegija „Geologija okoliša“ na preddiplomskom studiju „Geološko inženjerstvo“ RGNF-a. Nositelj sam kolegija: „Zaštita voda“ na diplomskom studiju „Rudarstvo“ (smjer Zbrinjavanje i odlaganje otpada); „Zaštita podzemnih voda“ i „Ponašanje zagađivala u podzemnim vodama“ na diplomskom studiju „Geološko inženjerstvo“ (smjerovi Hidrogeologija i inženjerska geologija i Geologija okoliša); „Monitoring okoliša“ na diplomskom studiju „Geološko inženjerstvo“ (smjer Geologija okoliša“). Sunositelj sam kolegija: „Matematičko modeliranje transporta onečišćujućih tvari u sustavima podzemnih voda” i Koncepti zaštite i obnove podzemnih voda” na doktorskom studiju primijenjenih geoznanosti, rudarskog i naftnog inženjerstva RGNF-a. Nositelj sam kolegija „Zaštita podzemnih voda” na Sveučilišnom interdisciplinarnom poslijediplomskom specijalističkom studiju „Ekoinženjerstvo”.

Bio sam glavni istraživač na FP7 znanstvenom projektu GESESIS (od 2009. do 2014. godine): “Groundwater and dependent Ecosystems: NEw Scientific basIS on climate change and land-use impacts for the update of the EU Groundwater Directive” (FP7-ENV-2008-1, GA No. 226536). Bio sam hrvatski nacionalni ekspert i voditelj međunarodne radne skupine „Legal and Institutional Framework and Policy“ u provedbi međunarodnoga projekta: „Protection and Sustainable Use of the Dinaric Karst Aquifer System (DIKTAS)“, pod pokroviteljstvom GEF-UNDP-UNESCO-a (2011. do 2015.).

Bio sam voditelj tridesetak stručnih projekata iz područja hidrogeologije.

Od 1. listopada 2009. do 30. rujna 2013. obnašao sam funkciju prodekana za financije i poslovanje RGNF-a. Od 1. listopada 2013. do 30. rujna 2017. godine obnašao sam funkciju dekana RGNF-a, a od 1. listopada 2017. do 30. rujna 2019. bio sam obnašatelj dužnosti dekana RGNF-a.

Od 1. listopada 2013. godine do danas član sam Senata Sveučilišta u Zagrebu. Od 1. listopada 2009. do 30. rujna 2019. godine bio sam član Vijeća tehničkog područja Sveučilišta u Zagrebu. Od 21. siječnja 2014. član sam Odbora za proračun Sveučilišta u Zagrebu, a od 17. siječnja 2017. do danas obnašam funkciju predsjednika istoga odbora. Od 16. prosinca 2014. godine do danas član sam Odbora za znanost i međunarodnu suradnju Sveučilišta u Zagrebu.

Od 2015. godine do danas član sam predsjedništva AMAC-RGNF udruge.

Od 2006. do 2011. godine bio sam Predsjednik Hrvatskog društva za zaštitu voda (HDZV), a od 2011. godine do danas član sam Vijeća (Upravnog odbora) HDZV-a.

Od 2010. do 2011. godine bio sam član Upravnog odbora Hrvatskog geološkog društva (HGD).

Od 2007. do 2013. godine bio sam član Odbora za znanstveno-tehničku djelatnost (European Technical Scientific Committee, ETSC) Europskoga udruženja za vode (engl. European Water Association). Od 2011. do 2015. godine bio sam član Vijeća (EWA Council) Europskog udruženja za vode (European Water Association, EWA).

Guest Editor of Special Issue of Sustainability (ISSN 2071-1050): "Challenges in Environmental Geology and Hydrology". Website link: https://www.mdpi.com/journal/sustainability/special_issues/geo-hydro