- Nositelj kolegija: Saša Živković
- Nositelj kolegija: Saša Živković
- Nositelj kolegija: Tamara Kisovar-Ivanda
Kolegij Metodika nastave glazbene kulture II uključuje sljedeće cjeline:
- Slušanje kao aktivnost u nastavi glazbene kulture
- Osnovni metodički problem slušanja glazbe
- Organizacija nastavnog sata
- Priprema za nastavu (stručna, pedagoška, organizacijsko-tehnička, psihološka)
- Sviranje kao aktivnost u nastavi glazbene kulture
- Doživljaj metra i ritma u sviranju
- Orffov instrumentarij
- Nositelj kolegija: Tomislav Košta
- Nositelj kolegija: Ivica Vigato
- Izvođač kolegija: Slavica Vrsaljko
- Nositelj kolegija: Jelena Alić
Kolegij je osmišljen kao drugi od triju jednosemestralanih kolegija vezanih uz metodiku nastave Likovne kulture kojima se studente učiteljskog studija osposobljava za izvođenje nastave Likovne kulture u osnovnoj školi. Na kolegiju se studenti temeljitije upoznaju s mogućnostima provođenja nastave Likovne kulture i vrednovanjem u nastavi. Istražuju pojam kreativnosti u likovnom izrazu kao i faze u dječjem likovnom izražavanju. Na suradnički način u okviru vježbi izvode simulacije nastavnih satova Likovne kulture.
- Nositelj kolegija: Marina Đira
Kolegijem se sa studentima istražuju pojedini vrijedni sadržaji iz hrvatske likovne baštine u svrhu njihove obrade na satovima Likovne kulture u razrednoj nastavi. Pritom se prvenstveno pažnja posvećuje formalnoj likovnoj analizi pojedinih likovnih primjera, a potom i istraživanju prostorno-vremenskog konteksta kojem pripadaju. Potaknuti takvim pristupima, studenti osmišljavaju različite načine obrade tih sadržaja u okviru nastave Likovne kulture u razrednoj nastavi te ih prezentiraju ostalima u obliku seminarskih radova.
- Nositelj kolegija: Marina Đira
Definiranje pojmova dijaspora, egzil i emigracija te uočavanje razlika među njima. Kratak pregled egzila i emigracije kroz svjetsku književnu povijest te detaljnije fokusiranje na pregled hrvatske književnosti u dijaspori. Pregled kulture i književnosti gradišćanskih Hrvata te pregled djelovanja hrvatskih protestantskih pisaca u Zapadnoj Ugarskoj u XVII. stoljeću. Osvrt na suvremenu književnost Hrvata u Mađarskoj. Pregled kulturnog i književnog rada Hrvata u Rumunjskoj ( karaševski Hrvati), Italiji (moliški), Boki Kotorskoj, Vojvodini te Bosni i Hercegovini. Osvrt na korpus nacionalne književnosti koji je nastao izvan Hrvatske u razdoblju od 1945. do 1990. (hrvatska emigrantska književnost) te pokušaj utvrđivanja psiholoških,političkih, kulturnih i literarnih kriterija u pristupu i tumačenju navedenog korpusa. Kulturni i književni rad hrvatske dijaspore u Sjevernoj i Južnoj Americi. Suvremena hrvatska književnost u Južnoj Americi, Australiji i Novom Zelandu. Poseban osvrt na novija tumačenja književnosti u egzilu.
- Nositelj kolegija: Katarina Ivon
- Nositelj kolegija: Maja Cindrić